koniec po predl. Fínsko – Kanada
4:3
(0:0, 0:1, 3:2 - 1:0)
Komentuje: Daniela Mesíková

85. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa týmto zápasom končia, v mene celej redakcie ďakujeme za priazeň, ktorú ste nám preukazovali počas uplynulých šestnástich dní, zostaňte nám verní a dovidenia pri ďalších športových prenosoch a vrcholných podujatiach.

Najlepší hráč Kanady: Matthew Barzal
Najlepší hráč Fínska: Mikael Granlund

FÍNSKO sa teší zo zlatých medailí na domácom šampionáte, čo viac si hráči, tréneri a najmä fanúšikovia môžu želať.

Fínsko dnes využilo až tri presilové hry a Kanadu zdoláva 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 7. minúte predĺženia Sakari Manninen.

66:42
Fínsko dalo gól!
Tentokrát spolupráca Granlunda a SAKARIHO MANNINENA vyšla gólovo. Granlund v roli nahrávača poslal ideálnu krížu prihrávku Manninenovi a ten trafil z prvej medzi betón a lapačku presúvajúceho sa Tomkinsa.
Asistencie: M. Granlund, M. Heiskanen

66:24
Veľký fínsky tlak, Granlund prihrával Manninenovi, ten puk netrafil dobre.

65:52
Manninenovu strelu ukryl Tomkins v lapačke a prerušil hru.

65:36
Vylúčenie v tíme Kanada:
Thomas Chabot – 2 min., hákovanie.

64:16
Chabot výborne v defenzíve, pravdepodobne zabránil fínskemu gólu.

63:58
Granlund prihral Manninenovi, ten mu puk vrátil, no Granlundovi odskočil.

63:16
Rajala tvrdo vypálil, puk končí na zadnom mantineli.

61:59
Anttilovi vypichol puk Graves, Fíni tiež radšej podržali puk a zacúvali.

61:26
Lindellova strela išla vedľa.

61:05
Barzal našliapol, vystrelil, trafil bočnú sieť.

60:35
Dubois dostal prihrávku, no nemal to na strelu a tak vyšiel z útočného pásma.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Teraz nás čaká klasická prestávka a po nej sa začne predĺženie. Hrá sa, kým nepadne gól.
Predĺženie sa začne o 21:56.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

58:36
Kanada dala gól!
Po dvoch rýchlych kanadských góloch je vyrovnané. Kanaďania to v šestici zahrali výborne, puk smeroval z hokejky Bathersona na Barzala, ten našiel medzi kruhmi MAXIMA COMTOISA, ktorý z prvej strieľa vyrovnávajúci gól.
Asistencie: N. Barzal, D. Batherson